Ana SayfaBurçlarAkrep Burcunun Genel Özellikleri

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

-

Akrep Burçları Mars ve Venüs gezegenlerinin etkisi altında yaşamlarını sürdürürler. Bu burçların etkisinde olanlar çekici ve cazibeli olurlar. Su gurubundan olan akreplerin hayatına negatif durumlar hükmeder. Sezgisel yetenekleri kuvvetli olan akrepler bu özellikleri ile birçok beladan kurtulurlar. Sezgisel olarak birçok kötü olayı önceden tahmin edip önlem alabilirler.

Akrep Burçları çok kararlı burçlardır. Bir işi yapmaya karar verdikleri zaman mutlaka yaparlar. Kararlı ve azimli olmaları başarılı olmalarını sağlar. Akrepler zengin olmayı hedefler. Bu hedefe ulaşmak için mücadele verirler. Rahat bir yaşam sürmek için bütün enerjilerini işlerine verirler. Kısa sürede meslekte yükselir başarı elde ederler. Çalışkan tavırları ile kısa sürede dikkat çekerler.

Akrep Burçları hayatı tutkulu yaşarlar. Bu yüzden aşk ve iş yaşamında tutkuları sayesinde istediklerini alırlar. İstediklerini alabilmek için plan yapma yeteneğine sahiptir. İstedikleri gerçekleşmediğinde çok tehlikeli olabilirler. Akreplerin acıma duygusu gelişmemiştir. Birçok konuda gerçekçi yaklaşıp duygusal davranmazlar. İhmalkar davranışları bazen başlarına büyük iş açabilir.

Akrep Burçları önemli işlerini salı günleri yaparlar. Salı akrepler için uğurlu bir gündür. 8, 9, 53, 783, 6591 sayıları akrepler için şanslı rakamlardır. Topaz taşı akreplere uğur getirdiği düşünülür. Akrepler siyah ve kor kırmızı renklerini severler. Misk ve manolya kokuları akrepler için anlam taşır. Akrep için alınabilecek en güzel çiçek karanfil, hanımeli ve ateş çiçeğidir.

Akrep Burçları canlı ve hareketli müzikler dinlemek isterler. Boyun, boğaz, uretra, böbrek, üreme ve tansiyon hastalıkları akreplerin en fazla sıkıntı çektiği hastalık guruplarıdır. Akrepler balık ve yengeç burçları ile çok iyi anlaşırken, boğa ve aslanlarla anlaşamazlar.

Akrep Burçları gazetecilik, organizatörlük, komutanlık, müdürlük, dişçilik, kimyagerlik, müzisyenlik, tamircilik ve yazarlık gibi meslekleri çok iyi yaparlar. Atatürk, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller ve Süleyman Demirel akrep burcundan olan yerli ünlülerimizdir. Madonna, İndra Gandi, Jody Foster akrep burcundan olan yabancı ünlülerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz