Ana SayfaModaAilede Kadın Olmak

Ailede Kadın Olmak

Hepimiz güzel bir aileye sahip olmak isteriz. İşte bu noktada bize düşen görevler..

-

Geçmişte kadınların, aile içinde yaşamlarını nasıl sürdürdükleri konusunda bir çok incelemeler yapıldı. Özellikle çocukları nasıl yetiştirecekleri konusunda. Aile hayatı yolculuğuna çıkan bir kadının bakış açısına göre, doğru şeylerin nasıl yapılacağı konusunda çok fazla efsane olduğu görülüyor.

İşte adımlar: 
#Kendi Yönteminizle Yapın
Aileye sahip olmakla ilgili bir takım kurallar yoktur. Ancak birçok insan, her şeyi açıkça ve doğru bir şekilde yapmanın doğru olduğunu düşünerek büyümüştür. Ne yazık ki, başkalarının düşündüğü şeyleri çok fazla insan önemsiyor. İstemsiz eylemler yerine, bunu yapmak istediğiniz gibi yapmak daha iyidir. Görevlerinizi yapmak için başkalarına güvenmek iyi değildir. Bir örnek. Aile hayatındaki bir durumu kontrol etmeye çalışmak sadece bir örnektir. Bir kadın olarak o kadar çok klişe ve beklentiler vardır ki, birçoğu bunlarla yaşamaya çalışmalı diye düşünür. Bu, herhangi bir kadının kendine koyması için çok gerçekçi olmayan bir görevdir.
#Sabırlı Olun
Evli olup olmamanız önemli değil, yaşadığınız kişi hiç şüphesiz en çok zaman geçirdiğiniz kişidir. Bu, kendinizi içinde bulana kadar muhtemelen hiçbir zaman size ait olmayan her türlü duruma neden olabilir. Çünkü her çift farklı ve hepsinin kendi dinamikleri var, herkese uygulanacak bir cevap vermek zor.Ana tavsiyemiz, kralın ya da sabrın kraliçesi olmaktır. Durum ne olursa olsun, derin bir nefes alıp ve içinde bulunduğunuz durum hakkında düşünmek her zaman daha iyidir. Daha sonra yanlış karar verdiğinizi anlayana kadar acele etmiş olursunuz. Ya da daha da kötüsü, pişmanlık duyduğun bir şeyi yapmak. Bunu aile hayatının tüm yönleriyle uygulayın, özellikle de diğer yarısına gelince.
anne
#Çocuklarınızla İlgilenin 
Öte yandan çocukların daha aktif bir yaklaşıma ihtiyaçları vardır. Eğer onlara bakmaya devam ederseniz, bir çeşit disipline başvurmanız gerektiğinde derin bir nefes alarak çok büyük bir etki bırakmayacaksınız.Hızlı refleksler anahtardır, sürekli değişen, oldukça duygusal, minik bir insanın tepkileri kesinlikle ihtiyacınız olan şeydir. Yapabileceğin en kötü şey kendini kaybetmek. Elbette çocukların neyin doğru ve yanlış olduğunu bilmesi gerekir. Ebeveynlik söz konusu olduğunda en önemli şey tutarlılıktır, çocuklar bulabilecekleri herhangi bir döngü deliğinden kurtulacaklardır. Bir karar aldığınızda ya da bir şey yaptıktan sonra,herhangi bir şey için kabul edilebilir hale getirdiğinizde fikrinizi değiştirmeyin, çünkü çocuğun iyi olduğunu düşündüklerinde kafa karıştırıcı bir etkisi olabilir.
#Büyüklerinizle İlgilenin
Tamamen farklı bir ilişki. Siz ve aileniz ile anne ve baba arasındaki yasadır. Herkesin birbiriyle her zaman konuştuğu, tamamen sakin bir aileye sahip olmak için yeterince şanslıysanız, bu esastır. Ancak yol boyunca bazı sorunlarla karşılaşıyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, herkesin tarafına hitap etmeyi denemek, aynı zamanda her şey hakkında çok düşünmemeye çalışmaktır. Üzülmeme noktasında, sahte olma noktasında değil.
#Kendin Ol  
Sonunda, aile hayatının her alanında sizin için neyin işe yaradığını bilmeniz gerekir. Kendinize uygun bir ritmi veya çerçeveyi bulduğunuzda, kendinizi başkalarıyla kıyaslamadan ona bağlı kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz