Ana SayfaHastalıklarAftları Geçirmek İçin Doğal Karışımlar

Aftları Geçirmek İçin Doğal Karışımlar

-

Her yaştan insanda görülebilen, zaman zaman ortaya çıkan ve ciddi anlamda büyük acı hissettiren ağız içindeki minik yaralar, insanlara sıkıntı yaşatabilmektedir. İsterseniz gelin hep birlikte bu can sıkıcı aft yaralarından kurtulabilmek için neler yapabiliriz detaylı bir şekilde göz atıp, inceleyelim.

Ağız içerisinde bulunan aftlardan kurtulmak için kullanılabilecek doğal karışımlar

Zaman aman insanların ağızlarında, genellikle dudaklarının iç kenarlarında oluşan aft yaraları, küçük görüntüsünün aksine; çoğunlukla yemek yemeyi ve hatta su içmeyi bile zorlaştırabilmektedir. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve tamamı ile doğal olan karışımlar sayesinde sizler de aft yaralarınızı kolay bir şekilde geçirebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede bu acılı yaralardan kurtulabilirsiniz.

Aft yaraları için evde hazırlanabilecek doğal karışımlar nelerdir?

  • Halk arasında genellikle aft yaralarını geçirmek için en fazla kullanılan ve en çok bilinen yöntemlerden bir tanesi hiç şüphesiz fesleğen yaprağını çiğnemek olacaktır. Can acıtan bu minik yaralardan kurtulmak için gün içerisinde sizler de fesleğen yaprağı çiğneyebilirsiniz.
  • Bu minik ağız yaralarından kurtulmanın diğer bir yolu da kesinlikle dut suyu içmek olacaktır.
  • Herhangi bir aktardan rahatlıkla bulabileceğiniz zerdeçal baharatını oldukça az miktarda su ile karıştırıp ağzınızın içinde bulunan yaraya sürerseniz kısa bir süre içerisinde yaranın yok olup, iyileştiğini görebilirsiniz.
  • Ayrıca ağzınızın içerisinde bulunan yaralar yüzünden hissettiğiniz ağrı ve acının şiddetini azaltmak amacı ile de yaranın üzerine nane yağı sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz