Ana SayfaKişisel BakımAcısız Ağda Nasıl Yapılır?

Acısız Ağda Nasıl Yapılır?

-

Vücut tüylerinden kurtulmanın ağda, jilet kullanımı, tüy dökücü kremler, epilasyon, lazer epilasyon gibi birçok alternatif yöntemi vardır. Kadınların uzun yıllardan beri pratik olarak gördüğü tüylerden kurtulmanın yolu ağda yapmaktır. Ağdanın kadınla tarafından sevilmesinin nedenlerinden birisi de ağda yapışan yerde tüylerin uzun süre çıkmamasıdır. Ağda ne kadar tüylerin çıkmasını geciktirse de kullanımı insanlara acı verdiğinden insanlar kullanırken kendilerine acı vermesinden ötürü ikilem içinde kalıyorlar. Eğer nasıl acısız ağda yapacağız diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Ağda yaparken ilk önce dikkat etmeniz gereken konu ne zaman ağda yapacağınızdır. Acısız ağda yapmak istiyorsanız regli zamanınıza dikkat ederek kendinize uygun zamanı seçmelisiniz. Regli dönemine göre acısız ağda zamanımızı ayarladığımızda reglden bir hafta sonra ağda yapmamız uygun olacaktır. Çünkü regli zamanında hormonların etkisiyle tüyler hem yavaş uzayacaktır hem de ağrı eşiğimizin yüksek olacağından dolay ağda yaparken çok fazla acı hissetmeyeceksiniz.

Acı Hissini Düşünmeyin

Ağda yaparken ağda yapılan bölgeye odaklanıp kesin acıyacak diye düşünmek yerine başka yere odaklanıp başka şeyler düşünmek size psikolojik açıdan acısız ağda yapmanıza yardımcı olacaktır. Yani size ağda yapılırken televizyon izleyip internette dolaşıp ya da bu tarz şeyler yapıp dikkatinizi başka yerlere çekiniz.

Nefes oyunları yaparak da acısız ağda yapabilirsiniz. Yani açacak olursak ağdayı sürerken nefes alıp ağdayı çekerken nefes verirseniz bu da sizin için ağdanın acısını azaltacaktır.

Ağda yapmadan yaklaşık yarım saat önce içeceğiniz ağrı kesici ilaç ya da kullanacağınız ağrı kesici kremlerle acısız ağda yapabilirsiniz. Doktorunuza danışıp alacağınız bu ilaçlar ya da kremler sizin ağda yapacağınız bölgeyi uyuşturacağı için ağda yaparken çok fazla acı hissetmeyeceksiniz.

Ağrı kesici ilaçların yanında emla kremler, anestol kremler ve uyuşturucu spreyler da ağda yapılacak bölgeyi uyuşturduğu için acısız ağda yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu kremleri ve spreyleri ağda yapmadan 2 saat önce uygulamanız sizin için daha yararlı olacaktır ve sizin için olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Bunlar ağda yaparken ya da ağda yapılış sırasında uygulanması gereken şeylerdir. Bunların dışında ağda yaptıktan sonra ağda uygulana bölgeye buz kompres uygulaması ağda acısının azalmasında yardımcı olacaktır.

Ağda acısını azaltmak ve ağda sonucu tende oluşan tahrişleri önlemek amacıyla ağda yapılacak bölgeye pudra sürülmesi en etkili yöntemlerden birisidir. Pudra kullanmak tende oluşacak tahrişleri önleyeceği gibi ağa yapımı sırasında teni besleyeceğinden ağda sonra ağda yapılan bölgeyi yumuşacık yapacaktır. Pudra kullanmanızı çok tavsiye ederim kullandıktan sonra birçok faydasını göreceksiniz.

Ağda işlemi bittikten sonra ilk önce o bölgedeki ağda kırıntıları ağda yağı ile temizlenip ılık su ve sabun yardımıyla yıkandıktan sonra bebek pudrası sürülmeli ki ağda yapılan yer yumuşasın ve ağdanın acısını alsın. Unutmayım ağda istenmeyen tüyler için en etkili yöntemlerden birisidir bu etkili yöntemden verdiği acılar yüzünden vazgeçmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz