Home Kişisel Bakım 8 Madde de Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

8 Madde de Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
8-madde-de-cilt-bakiminda-dikkat-edilmesi-gerekenler

Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler dendiği zaman birçok detay var. Cilt bizim en büyük organımız ve cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler bir kere kaçırdığımızda ciddi sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler yapıldığı zaman daha az akne ve siyah nokta sorunu ile karşılaşıyor ve renk eşitsizliklerinden kurtuluyoruz.

Şimdi sana burada söyleyeceğim maddeler mühim. 8 altın kural demen de mümkün ama bu maddelerin hepsi senin günlük rutinin haline gelmeli ki işe yarasın.

Cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  1. Mutlaka cildini arındırman gerekli ancak bunu yaparken ağır temizleyicilerden uzak durman şart. Ağır temizleyiciler ile cildini temizlediğin zaman cildin de bulunan doğal nemin de kaybolmasına neden oluyorsun.
  2. Cilt bakımı sırasında genelde yüz baz alınır ancak boyun bölgesi ve dekolte bölgesi de yaşlılık belirtilerinin ilk görüleceği alanlar olduğu için bu kısmın da bakımını yapman oldukça önemli.
  3. Cildinin en büyük düşmanlarından biri üzgünüm ama çok sevdiğin telefonun. Telefon artık bir organımız, ondan vazgeçmemiz mümkün değil bu nedenle onunla yaşamayı öğrenmek zorundayız. Hal böyle olunca yapmamız gereken de telefonun da temizliğini aksatmamak oluyor. Telefonla çok fazla konuşuyorsan konuşman bittiğinde mutlaka ekranını ıslak bir mendil ile sil ve kurumasını bekle. (Tabii bu aşamada telefonunun bozulmasına neden olacak kadar ıslak bir mendil kullanma.)
  4. Yüz üstü yatmak cilt bakımı için en kötü şey. Bu şekilde yattığın zaman hem sürdüğün kremlerin hepsi yastığa sürünmüş yani yüzünden gitmiş oluyor hem de yüzündeki kırışıklıkların hızlı bir şekilde meydana çıkmasına neden oluyorsun. Sırt üstü yatmak candır.
  5. Peeling yaparken abartılı ürünlerden uzak dur. Cildinde agrasif bir duruma neden olma. Bu cildinde kalıcı izlere neden olabilir. Cildini derinlemesine temizlemek istiyorsan duştan sonra etkili maskeler ve tanecikli peelingler kullan.
  6. Bu madde zor olabilir ama asla ve asla sivilcelerle oynama. Sivilce patladığı zaman her yerinde sivilceler çıkmaya başlayabilir.
  7. Makyajını çıkarmadan uyuma, makyaj çıkarmakta zorlanıyorsan sert temizleyiciler yerine hindistan cevizi yağı kullan.
  8. Dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sür. Yaz geldi, kış geldi demeden güneş koruyucu kullanmalısın. Yeni nesil güneş maalesef ki yaşlanmayı hızlandırıyor.Sana birbirinden basit ve uygulanabilir, masrafsız güzellik sırları verdim. Umarım kısa sürede etkisini görürsün 🙂

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version