Ana SayfaBeslenme5 Kilo Vermenin 5 Yolu

5 Kilo Vermenin 5 Yolu

-

Kilo vermeye karar verdiğinizde, yemeklerden vazgeçmek zorunda değilsiniz; daha tok hissetmenize yardımcı olacak sağlıklı besinleri tercih etmeniz yeterlidir. Örneğin tatlı yemek istediğinizde tarçınlı yoğurt, kuru kayısılı yoğurt ya da dondurulmuş muz ya da kivi tercih edebilirsiniz. İşte ayda 5 kilo vermenize yardımcı olacak 5 yöntem…

1. Sporu, Eğlenceye Dönüştürün

zumba ile kilo verme
zumba ile kilo verme

İnsanların çok küçük bir yüzdesi egzersiz yapmayı seviyor, ancak herkes eğlenmekten hoşlanıyor. Yapmayı sevdiğiniz fiziksel aktiviteleri belirlediğinizde, aktif olmak için harcadığınız zamandan daha fazla zevk alırsınız.

2. Kolayla Vedalaşın

5 kilo vermenin 5 yolu

Her gün kola içiyorsanız, her gün ortalama 120 ile 160 ekstra kalori alırsınız. Günde 2 bardak içerseniz, bu ekstra 300 kalori anlamına gelir. Kolayı hayatınızdan çıkardığınızda, yaklaşık 4 ayda ciddi bir şeyler yapmadan ekstra 4 kilo kaybedebilirsiniz.

3. Şekerli Yiyecek ve İçecekler

Şekeri bırakmanın yararları

Aynı şekilde, şekerli tatlıların alımını da sınırlandırmalısınız. Şeker gram başına 4 kalori içerir ve bir çok işlenmiş gıda da porsiyon başına 10 gramdan daha fazla şeker içerir. Bu da bir porsiyonda ekstra en az 40 kalori anlamına gelir. Etiketleri kontrol etme alışkanlığı kazanmaya çalışın. Bazı meyve suları kutu başına 28 gramdan fazla şeker içerir.

4. Gece Atıştırmalarını Unutun

gece atıştırmaları

Akşam yemeğinden sonra oturup televizyon seyretmek, yüksek yağ ve tuz ya da şeker içeren atıştırmalıklar anlamına geliyor. Gece geç saatlerde atıştırmalıkları kesmek, günde 300 kaloriye kadar kazandırabilir.

5. Her Öğünden Önce Su İçin

kilo vermenin yolları

Her şeyden önce gün içinde daha fazla su içmek sizin için iyidir. Bunu yaparak karnınızı kısmen doldurmuş olacak ve masaya oturduğunuzda daha tok hissedeceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz