Ana SayfaModa5 Adımda Daha İyi Bir Vücut Şekli Oluşturun

5 Adımda Daha İyi Bir Vücut Şekli Oluşturun

-

Aynaya baktığımızda, çoğumuz bedenimizde sevmediğimiz şeylere odaklanırız. Büyük göğüslere sahipsek, yüzümüzdeki düzgün çizgilere değil bedenimizde asimetri oluşturan göğüslerimiz dikkatimizi çeker.

Kendimizi dergilerde, televizyonlarda, filmlerde ve panolarda gördüğümüz kadınlarla bir tuttuğumuzda ve onlarla karşılaştırmaya başladığımızda olumsuz bir benlik görüntüsü geliştiriyoruz. Medya, güzel bir kadını süper model olarak tasvir ederken güzel olmayan bir beden için olumsuz duygular beslememize yol açıyor.

5 Adımda Daha İyi Bir Vücut Şekli Oluşturun

Daha İyi Bir Görünüme Kavuşun

Vücudunuzu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmek için yapabilecekleriniz:

Olumlu düşünün

Aynaya baktığınızda kendinizi berbat hissettiğinizde olumsuz bir benlik imajı oluşturursunuz. Negatif düşüncelerinizi pozitif değerlere çevirebilirsiniz. Örneğin “aşırı kiloluyum” şeklinde düşünmektense verdiğiniz küçük miktarlardaki kilolarla mutlu olmayı deneyin.  25 kilo daha vermek zorunda olduğunuza konsantre olmak yerine, 3 kilo kaybettiğinizde heyecan duyarsınız ve harika bir başlangıç ​​yaparsınız. Bu şekilde düşünerek zamanla verdiğiniz kilolarda artış olduğunu görebilirsiniz. Fazla kilolarınızı sevmiyorsanız, şikayet etmek dışında hiçbir şey yapmamak yerine onları egzersizle nasıl atabileceğinize odaklanın. Problemlerden ziyade çözümleri düşünün.

5 Adımda Daha İyi Bir Vücut Şekli Oluşturun

Güzel bir liste yapın

Kendiniz hakkında sevdiğiniz 10 şeyi yazın. Her sabah uyandığınızda sevdiğiniz 5 şeyi kendinize söyleyin. Sayıyı çoğaltırsanız, söylediklerinize daha fazla dikkat edecek ve size keyif veren şeyleri düşünürken mutlu hissedeceksiniz. Bu tür minik egzersizler negatif düşünme alışkanlıklarını yavaş yavaş yok ettiğinden fiziksel sağlığınız üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmayın

Kendinizi güvensiz hissettiren ve sizden daha iyi olduğunu düşündüğünüz kişilerle karşılaştırma yapmaktan kaçının. Sürekli karşılaştırma yapmak kişilerin enerjisini yok eden anlamsız yere sıkıntı yaratan durumlar oluşturur. Herkesin farklı olduğunu, beden yapılarının, metabolizmalarının ve ihtiyaçlarının çeşitli olduğunu idrak ederek kendinize haksızlık etmekten vazgeçin.

Kendinize iyi davranın

Muhtemelen kendinize karşı aileniz ve arkadaşlarınızdan daha sertsiniz. Kendinize, arkadaşlarınız ve ailenizin yaptığı gibi davranırsanız, çok daha iyi hissedebilirsiniz. Kendinize karşı nazik ve esnek olun. Arada sırada yanlışlar yapabilirsiniz, programınızı aksatabilirsiniz fakat çok fazla yüklenmeyi bırakın ve bedeninizi dinleyin.

5 Adımda Daha İyi Bir Vücut Şekli Oluşturun

Elinizden geleni yapın

Kilonuzu gizlemek için büyük boy giysiler giymeyin.  Bol kıyafetler daha çok dikkat çekerler. En rahat hissettiğiniz şeyleri ve bedeninize en yakışan kıyafetleri giyin.

Davranışlarınızda yapacağınız minik değişikliklerle çok daha iyi ve pozitif hissedebilirsiniz. Kendinizle barışık olmanız ve olumsuz düşünce kalıplarını kırmanız, fiziksel yapınızın da düzelmesini sağlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz