Ana SayfaModa2018 Saç Modası

2018 Saç Modası

-

Neredeyse her alanda takip edilen moda akımları, saç renkleri ve kesimlerinde de kendini gösteriyor. 2018 sezonunda ortaya çıkan saç şekilleri ve renkleri, iddialı tercih yapmayı sevenler için bolca seçenek barındırıyor.

2018 Kadın Saç Modası

2018 Kadın saç modası, saç kesimleri olarak incelendiğinde, uzun saçların yerini, erkeksi, maskülen kesimlere bıraktığı görülüyor. Hacimli kesimler olan ”Bob kesim modelleri” 2018 sezonunda da kendine yer buluyor. Bu sezon saç kesiminde yumuşak kesimlerden ziyade, makas izi belli olan kesimler daha çok ön plana çıkıyor, bu kesimler yüz hatlarını belirginleştirerek ortaya iddialı bir görünüş koyuyor.

Ayrıca küt saç kesimleri, boyun hizasında kesilen saçlar, yine günlük yaşamda pratikliği seven kadınlar için kurtarıcı olacak. 2018 saç modası kesim olarak, kolaylığı seven kadınlara hitap ediyor. Maşa, fön ile şekil vermekle uğraşmak istemeyen kadınlar, tercihlerini bu tür kesimlerde yaparak hem günlük hayatlarını kolaylaştıracak hem de modayı takip etmiş olacaklar.

2018 Saç Modası

2018 Moda Olan Saç Renkleri

2018’de moda olan saç renkleri içerisinde ilk göze çarpanlar koyu renkler oluyor. Kesim olarak iddialı olmasının yanı sıra, koyu renklerin de hakim olduğu 2018 sezonu, maskülenliği seven kadınların bayılacağı bir sezon olacak. Parlak mavi siyah saç rengi, bronz kahveler, çikolata kahveler oldukça popüler.

Kendine koyu renkleri yakıştırmayan bayanların favorisi olmaya aday iki renk ise bakır ve pembe-sarı saç rengidir. Bakır rengi tercih edilirken dikkat edilmesi gereken nokta ise cildin alt tonunun hangi bakır rengine uygun olduğunun tespit edilmesi ve daha sonra uygulanmasıdır. Alt tonuna uygun olan bakır renk seçimi ile çarpıcı bir görüntü yakalamak fazlası ile mümkün olacaktır. Pembe – sarı saç rengi ise özellikle buğday, açık tenli bayanlarda çok fazla mükemmel duracaktır. Dikkat çekmek, farklı bir saç rengi denemek isteyen kadınlar için, pembe – sarı saç rengi doğru bir seçenek olacaktır.

2018 Saç Modası

Ancak pembe ve sarı saç renklerini tercih ederken aşırı abartıya kaçmamakta yarar vardır. Çok fazla abartıldığı zaman çok kötü bir görüntü oluşmaktadır. Bu nedenden dolayı saç rengi seçimi yaparken mutlaka işinde uzman bir kuaföre başvurmakta yarar vardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz