Home Tiyatro 2017 Yılında Gidilebilecek Tiyatro Oyunları

2017 Yılında Gidilebilecek Tiyatro Oyunları

0
tiyatro oyunlari 2017

Tiyatro, tarihi antik Yunan’a kadar dayanan, oldukça köklü bir kültürel etkinliktir. Tiyatro sahne sanatları arasında temel olarak kabul edilebilecek bir türdür. Tiyatro sezonunun açılmasıyla birlikte, birçok tiyatro hayranı, yeni oyunları heyecanla beklemeye başladı. Tiyatroseverlerin işini bir nebze kolaylaştırmak için, bu yıl mutlaka izlemeniz gereken tiyatro oyunları listesini sizlere sıraladık. İşte kaçırmamanız gereken, eleştirmenlerden tam not almış oyunlar.

Gidilmesi gereken tiyatro oyunları:

Craft Tiyatro – Personel

Günümüzde, içinde bulundurduğu insan sayısı son derece fazla olan, modern dünyanın en büyük getirilerinden olan beyaz yakalılık, doğal olarak çeşitli sanat dallarına da konu olmaya başladı. Tabii ki tiyatro da bundan payını aldı. Beyaz yakalıların sorunlarına değinen Personel, özellikle insanların zaman içinde her şeyi kabullenişini oldukça iyi şekilde anlatıyor ve 2017’nin tiyatro oyunları arasında öne çıkıyor.

D-22 – Bent

Dünyayı bir dönem pençesine alan faşizm, tiyatro oyunlarının her zaman vazgeçilmez konusu olmuştur. Nazi Almanyası döneminde iki eşcinsel erkeğin hikayesini anlatan Bent, birçok eleştirmen tarafından, yılın en iyi tiyatro oyunları arasında gösteriliyor.

Profesyonel

Yugoslavya’nın zaman içinde geçirdiği değişim de, tiyatro oyunları için her zaman iyi bir konu tabanı oluşturmuştur.  Yugoslovya’daki büyük dönüşümünden sonra toplumsal ve politik alanlardaki değişimi bir entelektüelin gözünden anlatıyor.  Nefes kesmeden izlenecek oyun, ünlü tiyatro yazarı Dusko Kovacevic’in eseri.

Moda Sahnesi – Bütün Çılgınlar Sever Beni

Kadın erkek ilişkileri de çağlar boyunca çeşitli sanatların konusu olmuştur. Bütün Çılgınlar Sever Beni de, kadın erkek ilişkilerini oldukça değişik bir bakış açısı ile bizlere sunuyor. Mert Fırat ve Öznur Serçeler, bu güzel oyunda sahnede olacak.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version