Ana SayfaKitap2017 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

2017 Yılında En Çok Okunan Kitaplar

-

Bir kitabın başarılı olup olmadığını anlamak için ne kadar sattığına bakmanın kullanışlı bir yöntem olmadığı ve yanlış sonuçlar doğurabileceği, uzun yıllardır bilinen ve birçok uzman tarafından dillendirilen bir gerçek.  Fakat bu, “Her çok satan kitap kötüdür” algısı oluşturmamalı.  Popüler olan kitaplar arasında da edebi değeri oldukça yüksek veya insana ciddi şekilde katkı yapan, güzel bilgiler veren, yeni bakış açıları sunan kitaplara rastlamak mümkün. 2017 yılının bu anlamda verimli bir yıl olduğunu söyleyebiliriz. Her yıl olduğu gibi bu yılda en çok okunan kitaplar listesi oluştu.

Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens

Yuval Noah Harari’nin yazdığı ve Ertuğrul genç tarafından muhteşem şekilde Türkçe’ye çevrilen Hayvanlardan Tanrılara Sapiens, en çok okunan kitaplar arasında önemli bir yere sahip. Kapağında bulunan “insan türünün kısa bir tarihi’’  cümlesi aslında kitabın iyi bir özeti gibi. Homo Sapiens türünün sıradan bir canlıdan nasıl ekolojik bir katil haline geldiğini anlatıyor. Paranın nasıl bütün sosyal ilişkilerin ve dünyanın merkezine oturduğunu anlatıyor.

En çok okunan kitaplar içinden bazıları

Yılın en dikkat çeken kitabı olan Sapiens haricinde, birçok insan tarafından satın alınan ve dikkat çeken en çok okunan kitaplar arasında ise, Karanlık Sular, Üç Buçuk Atan Aşklar, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu, Kongo’ya Ağıt ve Huzursuzluk bulunuyor. Stefan Zweig’in eseri olan Kongo’ya Ağıt ve Zülfü Livaneli’nin kaleminden çıkan Huzursuzluk, eleştirmenlerden de oldukça iyi yorumlar aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz