Ana SayfaMakyaj2017-2018 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2017-2018 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

-

Harika, mutlu ve kendimizi güzel hissettiğimiz bir kış mevsimi geçirmek için ilk yazımızda cildimizi nasıl koruyacağımızı ve nasıl bakım yapacağımızdan bahsettik. Gelelim peki kış aylarında hangi makyaj trendlerini takip edeceğiz, bu sene hangi renkler popüler, rujlar nasıl,  farlar nasıl bunları öğrenmeye.

Evet bende şu an sizin aklınızdan geçen ” Moda mı popüler olan şeyler mi ? Beni ne ilgilendirir “   dediğinizi duyar gibiyim. Evet bende sizin gibi düşünenlerdenim. Ama bu işin bir aması var değil mi? Tabi ki bu sene  toprak tonları moda ise benim ten ve cilt rengime uygun değilse kullanmıyorum. Ama moda olan renkleri başka renkler ile bir araya getirip harika renk skalaları yakalayabilirsiniz. İşte tam burada modayı ve trendleri takip etmek işimize yarıyor. Kendi modamızı kendimiz yaratmamızı sağlıyor.

Makyaj Trendleri

Bu yıl neler mi var?  2017-2018 sonbahar-kış makyaj trendlerine baktığımızda cesur ve canlı renklerin hakim olduğunu görüyoruz. Dudak renkleri artık kestane, kiraz, erik tonları ve koyu tonlar olacaktır. Bu renkli ruj renkleri yeni sezonun trendleri olacak. En büyük eğilim de iki tonlu dudaklarda olacak. Bu görünümü, aynı renge dayalı iki benzer renk tonuyla oluşturabilirsiniz.  Hadi gelin beraber bakalım…

• Derin Mavi
Geçtiğimiz sezon kendini yenileyen mavi sezonun kilit renklerinden biri olmaya devam ediyor. Yoğun renkler, simli bitişler ve grafik kenarlarla sınırlandırılmış derin maviyi mutlaka denemelisiniz

Derin Mavi Makyaj

• Yeni Nesil Eyeliner
Klasik eyeliner görünümünden sıkıldıysanız kendinizi grafik çizgilerin modern dokunuşuna kaptırın. Kalın, ince; siyah veya beyaz: Gözlerinizi çizgilerle belirleyin, üstelik uygulamanızın mükemmel olması şart değil!

Eyeliner

• Cesur Gözler
Kırmızı halı görünümlerinde bile başı çeken pembe ve turuncu farlar daha da cesaret kazanıyor. Renkli ve enerjik göz makyajları mevsimin olmazsa olmazlarından.

Renki Göz Farı

• Kırmızının Elli Tonu
Şarap renginden alev kırmızısına ve parlak turuncuya kadar kırmızının her tonu bu mevsim dudaklarınızı renklendiriyor. Yaklaşan soğuk günlerin havasına inat bu sıcak tonlarla makyajınızı ısıtın.

Kırmızı Ruj

• Renkli Kirpikler
Kirpiklerinizin dikkat çekmek istiyorsanız onları renklendirin deriz. Düğün, nişan gibi özel etkinliklere giderken bu şekilde tercihler eşsiz olabilir. Klasik kirpikler artık yok daha farklı renklendirmeler var diyebiliriz.

• Kırmızı Nokta
Kırmızının sadece rujda baskın bir renk olarak kalacağına inanıyorsanız, bunu bir daha düşünün. Dağınık ve ben buradayım diyen yoğun kırmızı, gözlerinize vahşi bir hava katacak.

• Sarı Göz Kapakları
Sarı tonlar sanki hoş bir görünüm katmış gibi. Eğer saç renginiz sarıya yakın tonlarda ise güzel kombinasyonlar oluşturabilir. Tabi ki yine de göz kapaklarınıza sarı rengi uygulamak için biraz cesur davranmalısınız.

• Tamamlanmamış Göz Makyajı
Sanki bilinçli bir şekilde tamamlanmamış göz makyajı farklı ve ilgi çekici. Ayrıca çok fazla da seksi olduğunu söyleyebiliriz. Makyaj trendi olarak sonbahar ve kış sezonun da karşımıza çıkacak.

• Beyaz Eyeliner
Beyaz modası ayakkabılardan sonra makyaja da sıçradığına şahit oluyoruz. Güzel bir göz hayali ile yola çıkan makyözler beyaz eyeliner de bu sene için karar kılmış görünüyorlar. Sakin ve rahat bir göze kavuşulduğunu gördük. Açık tonlar gözlerde ne kadar ilgi görür bunu kestirmek şimdiden zor ama bu rengi gözlerde çok sık görürseniz şaşırmayın.

Gönüllü Yazar: Emel Nadar Gültekin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz