Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...
Ana Sayfa Moda 17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

-

Evlilikte mutlu olmanın yolları, sadece karşılıklı gönül bağı olmasının da ötesinde, birbirinden farklı birçok faktöre dayanmaktadır. Bu faktörleri, 17 maddede mutlu evliliğin ipuçları başlıklı yazımızda bir araya getirdik.

İşte 17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

1- Aranızda doğan küçük problemleri, hiçbir zaman basite almayın. Yaşadığınız problemlere objektif şekilde dışarıdan bakarak, üzerine gidin. Küçük sorunları büyütmeden çözmeye çalışmak, büyük problemlerin önüne geçmeniz için önemli bir adım olacaktır. Küçük detayları dahi iyi bir şekilde tespit ederek, üzerine gitmek, önemli sorunları bertaraf edecektir.

17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

2- Hatalı bir duruma düştüğünüzde kendinizi haklı çıkarma çabasına girmek yerine, hatanızı kabul ederek özür dilemesini bilin. Bu gibi durumlarda, eşe olan saygı ve sevgiyi daha fazla artırmaya çalışmak, mutlu evliliğin ipuçları arasında önemli yer tutmaktadır.

3- Evliyken, sevgiliyken yaptığınız güzel şeyleri tekrarlayın. Sevgiliyken onun beğenisini kazanabilmek için yaptığınız şeyleri, evliyken de yapmaya çalışın. Elinizden geldiğince güzel jestler ve sürprizler, evliliğinize heyecan katarak, daha fazla mutluluğun kilidini açacaktır.

4- Duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin. Hissettiğiniz şeyleri dürüste ifade edebilmek, mutlu evliliğin ipuçları arasındadır.

5- İletişimi en üst seviyede kurmaya çalışın. Eşler arasındaki iletişim kopukluğu, evlilikteki temel değerleri sarsan en önemli sorunlardan birisidir. İlişkinizden beklentilerinizi, tekrardan dile getirmekten çekinmeyin. İkiniz içinde ortak fikir olan konuları belirleyin.

17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

6- Eşinizi, dikkatli bir şekilde dinleyin. İlişkinizde herhangi bir sorun bulunuyorsa, bunu tek taraflı çözmeye çalışmak, muhtemelen olumlu sonuçlanmayacaktır. Bu nedenle sorunun kesin bir şekilde çözülebilmesi için, eşinizi mutlaka dikkatli bir şekilde dinlemeniz gerekmektedir.

7- İlişkinizde eşinizi rahatsız eden, ancak sizi pekte rahatsız etmeyen bir sorun varsa, mutlaka üzerine gidin. Olayları sadece kendi açınızdan değerlendirmemek ona olan saygınızı artıracağı için, onu rahatsız edecek sorunlarında üzerine gitmek, mutlu evliliğin ipuçları arasında son derece önemli bir faktördür.

8- Cinsel hayatınızı, mutlaka canlı tutmaya çalışın. Eğer ki bu noktada sorunlar yaşamaya başladınızsa, bunu aranızda uygun bir dille konuşarak çözmeye çalışın.

9- İyi iletişim kuran çiftler için, aşılamayacak hiçbir mesele yoktur. Rutin olan sorunları aşabilmek için, sorunları çözme noktasında kuvvetli bağlar kurun.

10- En ufak konularda bile, suçlayıcı olmaktan vazgeçin. Bunun yerine sorunların üzerine giderek, kesin bir dille çözmeye çalışın.

11- Eşinizle birbirine benzer yönleriniz bulunsa da, aynı bireyler olmadığınızı kabul edin. Birbirinizin farklılıklarına saygı duyarak, eşinizi tamamen değiştirmeye çalışmayın. Onu bu farklılıklarla anlamaya ve daha fazla sevmeye gayret edin.

12- Suçlayıcı tavırlar, evlilikte sorunların baş göstermesine neden olan temel faktörler arasındadır. Bu nedenle hiçbir zaman suçlayıcı tavırlar takınmayın. Karşınızdakini suçlamak, çözüm noktasında hiçbir olumlu katkı sunmayacağı için, sadece çözüme odaklanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bu tür tavırlardan tamamen arınmak, mutlu evliliğin ipuçları arasında önemli bir yer tutmaktadır.

13- Geçmişte yaşanmış küçük ya da büyük problemleri, tamamen geçmişte bırakın. Bu sorunları yeniden açmak, ilişkinize hiçbir şekilde fayda sağlamayacaktır.

17 Maddede Mutlu Evliliğin İpuçları

14- Unutmak ve affetmek, kuvvetli bir ilişkinin en önemli kilometre taşları arasındaki iki faktördür. Her insanın, zaman zaman hatalar yapabileceğini unutmayın.

15- Birbirinize, her zaman iltifat etmeye çalışın. Ancak bunu gereksiz ve alaycı tavırlar sergileyerek değil, son derece ciddi ve ilgili bir şekilde yapın.

16- Birlikte iyi vakit geçirmeye çalışmakta, mutlu evliliğin ipuçları arasında yer alan önemli bir faktördür. Bu yüzden, fırsat buldukça birbirinize daha fazla zaman ayırmaya ve iyi vakit geçirmeye çalışın.

17- Her zaman sabırlı olun. Sabır mutlu evliliğin ipuçları arasında, temel taşıdır. Hiçbir evlilik birdenbire gerçekleşmediği gibi, sorun varsa bu sorunların çözümü de birden bire gerçekleşmeyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı buraya yazın

Hamile Kadınların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadın sağlığının her saniye ve her adımda kontrol altında bulundurulması gerekir. Üstelik birde hamile kanılması durumunda sağlıkdurumlarının başka bir boyuta geçmesiyle direk olarak konu...

Eşinizi Anlayın…

Eşinizi Anlamaya Çalışmak Size Kendinizi Anlamanızı Kolaylaştırır. Aşkı, sevgiliniz veya eşiniz hakkında düşünmeniz gereken bazı şeyler. 1 İlk hareketi yapmayı düşünün. 21. yüzyıl, ama genelde...

Seni Yeneceğim ” HAYAT “

Seni Yeneceğim “ HAYAT ” Hayat her zaman bize pembe pamuk şekeri tadında görünmez. Bir sürü inişler, çıkışlarla karşı karşıya kalırız. “Düşmem” der düşeriz, “Şaşmam”...

Sapyoseksüel Bir Kişi İle Çıktığınızı Gösteren 7 İşaret

Sapyoseksüel Bir Sevgiliniz Varsa Zekanız Onaylıdır! Bulunduğunuz kişiyle neden çıktığınızı her zaman tam olarak belirleyemeyebilirsiniz, ancak büyük olasılıkla, diğerlerinin sizi başlangıçta onlara çeken özelliklerine...

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?

Kadınlar Nasıl Anlaşılır?Erkekler ve kadınlar eşit muamele görmeyi hak ederken, meselenin gerçeği, iki cinsiyet arasında belirli toplumsal farklılıklar olmasıdır. Bu makale size bu temel...